Часто люди з інвалідністю зіштовхуються з неоднозначною реакцією в певних ситуаціях. Це викликано помилковими судженнями, що формують міфи, пов’язані з їхнім повсякденним життям. В цій статті ми б хотіли їх спростувати.
1. Люди з інвалідністю 一 з неблагонадійних родин
Шкідливі звички (алкоголь, куріння, наркотики) можуть впливати на розвиток дитини і стати причиною проблем, але в цілому у подібних сім’ях це не часте явище.
У 80 % випадків патологія є вродженою, 20 % з них ─ наслідок інфекції в період вагітності.
Інші причини:
- генетичні відхилення;
- небезпечні робочі умови батьків (наприклад, робота з хімікатами);
- неналежний режим харчування;
- погана екологія;
- лікарська необачність, наслідком якої стала травма.
2. Виявити можливі патології можна на ранніх термінах, запобігши народженню дитини з інвалідністю
Навіть найкращі лікарі не можуть все спрогнозувати. Точнішими є результати досліджень на пізніх термінах (інвазивна діагностика). Але і вона має 2 % похибки і не допоможе виявити всі можливі патології.
3. Інвалідність дитини ー на совісті батьків, які вчасно не зайнялись її лікуванням
Існують захворювання, які при регулярній терапії піддаються доволі успішному лікуванню. Це дає можливість в майбутньому повністю соціалізуватися і повноцінно взаємодіяти з зовнішнім світом. Але, на жаль, не всі.
А реакція кожної окремої дитини на терапію є виключно індивідуальною.
4. Людей з інвалідністю супроводжує постійний фізичний біль
Існують патології, що викликають періодичні болі. Але сучасні ліки здатні допомогти з цією проблемою. А що дійсно спричиняє неприємності ─ це некоректна реакція оточення, яка все ще трапляється доволі часто.
5. Люди з інвалідністю ─ нещасні, і роблять такими ж нещасними своїх близьких
Вроджена або набута інвалідність ─ період прийняття і усвідомлення займає час. Це непросто, але потім продовжується повноцінне, щасливе життя з хобі, подорожами, вихованням дітей. Клеймо “нещасної людини” ─ не більше, ніж міф.
6. Життя людини з інвалідністю не має цілі
Кожен з нас хоча б раз бачив мотивуючі відео з такими людьми, які підкорюють гори, водну стихію, займаються спортом тощо. Багато з них займаються соціальною роботою, психологічною підтримкою оточення.
Коли людина з інвалідністю каже, що її життя не має сенсу ─ це показник депресивних станів, які потребують звернення до спеціаліста.
7. Такі діти більше вередують через те, що батьки задовольняють всі їхні примхи
Від чого залежить поведінка дитини?
- Вікові особливості розвитку в той чи інший період.
- Кризи, через які вони проходять на різних етапах.
- Виховання батьків.
І саме останній пункт є основним. Батьки, які чудово знають, як спрямувати енергію дитини, не зіштовхнуться із проблемами її поведінки. І інвалідність тут не має значення.
8. Інвалідність ㅡ це заразно
Так, люди справді вірять в це через незнання, що таке насправді інвалідність. Це не вірус чи інфекція, а просто деякі особливості фізичного здоров’я людини. Їх боятися не варто.
9. Дитина з інвалідністю в класі впливатиме на успішність інших дітей
Не секрет, що часто діти з особливостями показують як кращі результати у навчанні, так і прагнуть підтягуватися за відмінниками. І це лише може стати прикладом для мотивації інших. Навчальний план один для всіх, турбуватися про недостатнє отримання знань не варто.
10. Людина з інвалідністю завжди відрізнятиметься ─ вона не зможе повноцінно працювати або вчитися.
Загальновідомий факт, що деякі з них досягли високих результатів у певних областях. Наприклад, професор психіатрії Майкл Фіцджеральд вважає, що в Альберта Ейнштейна, Ісаака Ньютона, Джорджа Орвелла, Моцарта була легка форма аутизму. І це не завадило їм вписатися у світову історію у своїх областях.
Різні сфери науки і творчості точно не закриті для людей з інвалідністю.
Сподіваємось, ця стаття допомогла краще зрозуміти деякі питання. Адже взаєморозуміння і повага ─ основи цивілізованого суспільства.