Людині з інвалідністю просто необхідний засіб реабілітації, який підійде під її потреби. Через велику кількість варіантів і моделей правильний вибір зробити складно, тому розповідаємо про особливості інвалідних колясок, щоб виключити помилки під час вибору.
Перед прийняттям рішення потрібно чітко визначити потреби користувача: чи планує він поїздки поза домом, активний відпочинок, чи коляска потрібна виключно для пересування у приміщеннях.
Залежно від цього існують такі типи засобів реабілітації:
- Кімнатні. Використовуються для пересування у приміщеннях (дім, лікарня).
- Активні. Підійдуть для довгих прогулянок і фізичних вправ. Володіють чудовою здатністю до маневрування і мобільністю. Скільки важить коляска такого типу? Активні коляски виготовляються з міцних, але легких матеріалів, забезпечуючи відповідну функціональність, тому важать вони набагато менше, ніж інші види.
- Універсальні. Найоптимальніший вибір у співвідношенні “ціна-якість”. Якщо ви середньоактивний пацієнт і сумніваєтесь, як вибрати інвалідну коляску, зупиніться на цьому варіанті.
- Багатофункціональні. Ця модель має можливість регулювання окремих частин під користувача. Також знімається верх спинки, що перетворює їх у звичайні коляски для людей з обмеженими можливостями.
- Спортивні. Якщо ви спортсмен або танцюрист ー це ваш варіант. Найбільш компактні і легкі коляски з усіх наявних видів. Вони належать до індивідуальних інвалідних колясок, оскільки найчастіше виготовляються на замовлення чітко під запит.
- Дитячі. Такі вироби найчастіше виготовляють відразу з додатковими функціями: ременями, абдукторами, захисними чохлами. Доволі легкі і мобільні, тож у тому, як складати інвалідну коляску, питань не виникне.
- Електроколяски і електроскутери. Відрізняються підвищеним комфортом і швидкістю пересування. Окремі моделі облаштовані вертикалізатором для можливості дістати речі з полиць і стелажів.
- Посилені. Призначені для людей з надлишковою вагою, виготовляються з посиленою рамою з міцніших матеріалів.
Якщо з типом питання вирішене, як вибрати інвалідне крісло і не помилитися з параметрами?
Правильний розмір визначають такі критерії:
- глибина і ширина сидіння;
- габаритна ширина;
- висота сидіння, спинки, коліс, їхній діаметр.
Якщо планується зберігання у певному місці, необхідно обміряти засіб реабілітації для розуміння, чи поміститься він туди.
Існує декілька правил, дотримуючись яких ви безпомилково підберете комфортне крісло колісне.
- Дізнайтесь точну вагу людини. Для маси 100+ кг необхідна посилена конструкція коляски і персонально підібране сидіння для вільного і комфортного перебування в колясці.
- Співставте об’єму тазу і ширину сидіння. Стандартно вона складає 43-46 см, але для худих користувачів також необхідний індивідуальний підбір.
- Виміряйте загальну ширину коляски. Це необхідно для вільного пересування між кімнатами, під час виходу з ліфта тощо.
- Подумайте, чи ускладнить користування вага коляски. Якщо місце проживання не обладнане пандусом чи ліфтом, зверніть увагу на моделі полегшеної конструкції.
- Врахуйте активність користувача. Якщо фізичні навантаження і перебування поза домом ー часте для нього явище, спортивні або електроколяски, електроскутери підійдуть найкраще.
- Подумайте про наявність додаткових деталей. Можливість регулювання, зняття окремих деталей коляски підвищить особистий комфорт пацієнта.
- Правильні підберіть шини. Залежно від використання, вони можуть бути пневматичні або литі. Кожен з видів має свої особливості і недоліки, що потребують уваги.
Неважливо, яке завдання стоїть: як вибрати інвалідну коляску для дому, вулиці чи спорту ー кожен з випадків потребує уваги і ретельного підходу. Від правильності рішення залежить здоров’я і відчуття комфорту пацієнта.