Перед придбанням інвалідного візка потрібно чітко визначитися, який саме засіб пересування вам потрібний і для яких цілей. Щоб допомогти вам розібратися в усіх видах інвалідних візків і їхньому призначенні, ми підготували цю статтю.
Всі засоби пересування для людей з інвалідністю можна розділити на два загальні типи:
- крісла-каталки, які обов’язково потребують супроводу;
- крісла-коляски, що рухаються з допомогою фізичної сили самого користувача або електроприводу.
Далі детально зупинимось на другому типі. Отож, які бувають інвалідні коляски?
- Кімнатні коляски для людей з інвалідністю. Найзручнішими будуть для приміщень і домашнього користування. Рухаються з допомогою обертання ободів коліс руками. Відрізняються полегшеною здатністю до маневрування для зручного пересування між кімнатами.
- Універсальні крісла колісні. Можна використовувати і вдома, і поза ним. Відрізняються оптимальним набором функцій, що підходять для пацієнтів із середнім рівнем активності, гарантуючи безпеку і зручність у користуванні.
- Дитячі коляски. Такий тип засобів пересування потребує особливої уваги під час вибору. Все залежить від фізичних можливостей дитини, необхідності додаткових функцій і частин крісла ㅡ зазвичай це фіксатори, ремені, абдуктор, підголівник, чохол від сонця/дощу.
Розрізняють такі види дитячих інвалідних колясок:
- прогулянкова ㅡ призначена для перебування поза домом, чудово підійде для виходу в парк або виїзду за місто;
- коляска для дітей з неврологічними захворюваннями ㅡ основна увага в них приділяється, в першу чергу, безпеці і комфорту дитини, тому вони майже завжди оснащені додатковими кріпленнями й іншими допоміжними елементами.
- Активні крісла колісні. Підійдуть для людей, що багато рухаються, ведуть активний спосіб життя. На відміну від того, яку вагу має звичайна інвалідна коляска, активні крісла відрізняються легкістю маневрування і невеликою вагою (8-14 кг).
Окремо можна виділити вид спортивних інвалідних колясок. Вони найкраще підійдуть для танців і фізичних навантажень. На вулиці їх можна використовувати виключно на твердих покриттях.
- Електричні інвалідні візки з редукторним двигуном. Працюють від акумулятора, ідеально підійдуть для людей, що не мають можливості керувати важелем на колясці або тих, хто багато пересувається протягом дня. До таких колясок можуть додатково кріпитись вертикалізатори або інші функціональні запчастини, що допомагають долати проблемні місця (бордюри, сходи);
- Багатофункціональні крісла. Такі коляски відрізняються варіативністю додаткових можливостей. Наприклад, можна регулювати нахил спинки, висоту підлокітників, підніжок, фіксувати окремі частини тіла. Одна з найпоширеніших ㅡ модель з високою спинкою, що підходить для людей, які знаходяться в кріслі більшу частину доби. Вона допоможе зняти напругу з м’язів спини і хребта.
Представлені види і типи інвалідних колясок потребують ретельного підбору, тому радимо проаналізувати всі необхідні вам критерії перед замовленням засобу реабілітації. Від цього залежатиме здоров’я і комфорт користувача.