Вибір коляски для дитини з інвалідністю ー відповідальна справа, яка допоможе не тільки покращити і спростити життя, а правильно рости й розвиватися.
Спеціально для дітей розроблені моделі з різними особливостями, при врахуванні яких коляска позитивно вплине на здоров’я малюка.
Які моменти важливі, вибираючи інвалідну коляску для дитини?
- Зріст і вага.
- Довжина нижніх кінцівок.
- Рівень фізичної активності.
- Висота передпліч.
- Висота спинки.
- Тип підлокітників.
- Параметри сидіння.
- Вид шин.
Крісла колісні для дітей з інвалідністю за місцем застосування та видом приводу
В цілому, всі коляски бувають або електричними, або з ручним приводом. В залежності від середовища використання, дитяча інвалідна коляска може призначатися для вулиці або приміщення.
Наприклад, дітям, що мають важкі форми інвалідності або серйозні фізичні обмеження, найкраще підійде модель з електроприводом. Активним, без травм кінцівок, можна придбати крісло з ручним управлінням.
Тип активності інвалідної коляски для малюка
Крісла активного типу дадуть дитині більше можливостей для розвитку і пізнання оточуючого світу.
З їхньою допомогою можна:
- займатися спортом;
- частіше і швидше рухатися, гратися;
- приймати участь в різних інклюзивних заходах.
Серед інших плюсів варто зазначити міцність рами цього виду колясок, важливу під час виконання активностей різного типу. Також конструкція легко збирається і розбирається, тому гуляти і подорожувати з дитиною можна без труднощів.
Як правильно підібрати підлокітники?
В ідеалі підлокітник повинен бути відкидним. Він допоможе швидше і зручніше переміститися з крісла або в нього, коли це необхідно.
Виняток становлять випадки з низьким рівнем фізичної активності і ускладненнями від захворювань. Для таких дітей кращим буде фіксований тип, що захищає від травм.
Підбір типу шин
Як і в будь-якому іншому варіанті, дитяча інвалідна коляска прослужить довше з цільнолитими колесами. Як особливість, цей вид рекомендується використовувати тільки в приміщеннях, тому що коляски з такими шинами підходять для рівних поверхонь. Вони сильно чутливі до будь-яких западин або ямок, провокуючи дискомфорт в тілі пацієнта.
Пневматичні шини будуть ідеальними для прогулянок і проведення часу на вулиці. Вони “згладжують” всі нерівності, роблячи їх не відчутними для дитини. Серед нюансів, такі шини підлягають швидшому зносу і потребують заміни час від часу.
Що важливо врахувати, вибираючи коляску для дітей з ДЦП?
Головний критерій ㅡ безпека, тому додаткові спеціальні засоби і абдуктор обов’язково повинні бути присутні.
Наприклад, при неможливості тримати рівновагу сидячи, потрібен ремінь, який допоможе фіксувати тіло, а також опори з обох боків. Для дитини, яка падає вперед, потрібен спеціальний засіб із закріпленням в області грудей.
Чому для дитини з ДЦП потрібна спецколяска?
Коли можливість рухатися обмежена, страждає кровообіг і порушуються функції органів. Саме правильно підібране крісло колісне дасть можливість уникнути цих проблем, а також допоможе розвиватися і спростити повсякденність.
Як і для будь-якого засобу реабілітації, при придбанні коляски для дитини з інвалідністю важливі фізичні можливості, медичні показання і спосіб життя пацієнта. Вибирайте уважно і правильно, тоді крісло стане чудовим помічником для вашого малюка.